Altyazı Çevirmenliği Yapmak İstiyorumAltyazı Çevirmenliği Yapmak İstiyorum Diyenlere MoTTo Translationdan Öneriler


Altyazı çevirmenliği zorlu ve zahmetli bir süreçten geçer. Eğer sizde Altyazı Çevirmenliği yapmak istiyorum diyorsanız göz atmanız gereken birkaç konu var;
Altyazı Çevirmenlerinin Dikkat Etmesi Gereken Konular;
-Duyguların Doğru Tercüme Edilmesi
Videodaki dille çevirisi istenen hedef dil arasında anlam farklılıkları yaşanabilmektedir. Bu yüzden Altyazı çevirmeninin iki dile de hâkim olması gerekir.
-Karakter Limiti
Video akıp giderken videodaki dil ile eşit altyazı geçişi çok önemlidir. Karakter limitine uyularak çeviri gerçekleşmelidir.
-Argo
Videodaki dil ve hedef dil arasındaki argo kelimeler de aynı anlam ifade etmeyebilir. Çevirmenin dikkatli kelime seçimleri yapması gerekir.
-Çok Anlamlı Sözcükler
Her dilde birkaç anlam taşıyan sözcük ve sözcük grupları bulunmaktadır. Bu yüzden metnin bütünü unutulmadan ve göz önünde bulundurularak çeviri yapılmalıdır.
Ayrıca çevrilmesi gereken videoyu birkaç defadan fazla izlemeyi, uzun bir zaman harcamayı göze almalısınız. Unutmamalısınız ki her dilin kendine özgü kelime grupları, deyimleri hitap şekilleri vardır. Bunların bilincinde olup videonun hedef kitlesine videonun ana dilindeki hissiyatı seçtiğiniz kelimelerle yaşatmalısınız.
MoTTo Translation çeviri ofisi online olarak 7/24 altyazı çeviri hizmeti sağlar. MoTTo Translation profesyonel ekibi ile altyazı çeviri hizmetini kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet verir. MoTTo Translation ekibi İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca, Arapça, Osmanlıca, Kürtçe, Arnavutça, İspanyolca, Korece, Özbekçe, Yunanca, Farsça, Azerice ve birçok dilde altyazı çevirmenliği hizmeti ile her alanda kullanabileceğiniz kaliteli altyazı hizmeti sağlar. Bilgisayar Destekli çeviri Araçları'nı (CAT) kullanarak ve gelişen teknolojiyi takip ederek sadece tek bir çeviri aracına bağlı kalmadan en iyi altyazı çevirisi hizmeti Motto Translation’da! Gizlilik politikası ile altyazı çevirileriniz sadece editörlerimiz ile paylaşılmakta olup 3. Şahıslarla paylaşılmamaktadır. Motto Translation’un kaliteli, hızlı, uygun ve güvenilir altyazı çevirisi hizmetinden yararlanmak için hemen sipariş oluşturabilirsiniz.Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik ve Kullanım Koşullarını ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.