Giriş Siparişlerim
FİYAT HESAPLAMA

Japonca Çeviri

Japonca kendine has alfabesi ve yazım dili ile birçok kişinin kolaylıkla öğrenemediği bir dildir. Ancak değişik dillere ilgisi olan birçok kişi hızla Japonca öğrenmeye devam etmektedir. Bu kadar çok öğrenilmeye çalışmasına rağmen Japonca çeviri söz konusu olduğunda herkes bununla ilgili başarı gösterememektedir. Bu durumda da devreye bizim gibi profesyonel firmalar girmektedir. Sadece yazı dilinde değil konuşma dilinde de ihtiyaç duyduğunuz Japonca çeviri hizmetini en doğru şekilde vermekteyiz. Bunun için bünyemizde Türkçe – Japonca tercüme yapabilecek anadili Japonca olan çalışanlarımız bulunmaktadır.  Bu konuda kendini en üst seviyede geliştirmiş kişilerle çalışıyor olmamız ise size kusursuz hizmet vermemizi sağlamaktadır.   

Japonca Çeviri Alanları

Çeviri günümüzde özellikle ticaret amaçlı yapıldığında çok büyük bir alanı kapsamaktadır. Teknolojinin her alanda kullanıldığı günümüzde Japonca çeviri için de teknoloji temelli çalışmalar sıklıkla yapılmaktadır. Bize çeviri dosyalarını internet üzerinden ileten müşterilerimiz için farklı birçok format, belge ve programda çeviri yapabilmekteyiz. Bunlar arasında word, excel, Power Point gibi dosyalar yer almaktadır. Bunların yanı sıra yazılı Japonca çeviri için birçok farklı bilim dalında çeviri yapılmaktadır. Akademik ve yeminli çeviri de yazılı çeviri içinde önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca konuşma anında çeviri yapabilecek olan sözlü tercümanlarımız bulunmaktadır. Sözlü çeviri de kendi içinde üçe ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesi konuşmacı belirli bir kelime sayısını telaffuz ettikten sonra söylediklerinin çevrilmesidir. İkincisi konuşma anında doğaçlama olarak yapılan çeviridir. Bir diğer çeviri türü ise simültane sistem kiralama olarak ifade edilmektedir. Bu çeviri türü kongre ve uluslararası toplantılarda kullanılmaktadır.

Japonca Çeviri ve Lokalizasyon

Çeviri söz konusu olduğunda dijital ortamın es geçilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lokalizasyon çalışması da son derece ihtiyaç duyulan bir çeviri alanıdır. Japonca çeviri ihtiyacı duyulan alanlar arasında yer alan lokalizasyon altyapıları arasında Asp, Asp.net gibi formatlar yer almaktadır. Database çevirileri, mobil uygulamalar, HTML, XHTML, C#, .NET, SQL, PHP altyapıları da çeviri çalışmaları içinde bulunmaktadır. Bu çeviri çalışmaları için en önem taşıyan şey, formatların bozulmadan çevirilerinin tamamlanıp müşterilere iletilmesidir. Bu altyapı çevirisi için gerekli donanıma sahip çevirmenlerimiz profesyonel bir çalışma yapmaktadır.  
 

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik ve Kullanım Koşullarını ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.