Giriş Siparişlerim
FİYAT HESAPLAMA

Tercüman Olmak İçin GerekenlerTercüman Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Bir metni veya sözlü iletişimi bir dilden başka bir dile çeviren kişilere çevirmen denir. Yazılı çeviri yapan kişiye mütercim, sözlü çeviri yapan kişiye de tercüman adı verilir. Tercüman olmak için gerekler arasında ilk önce eğitim vardır. Çoğu eğitim lisedeyken dil sınıflarında başlar. Üniversite sınavlarında da dil sınavına girilerek çoğu üniversite de bulunan mütercim-tercümanlık ya da İngiliz dili ve edebiyatı, Fransız dili edebiyatı, herhangi bir yabancı dil öğretmenliği gibi bölümler tercih edilebilir. Bu bölümlerde eğitim alanlar Metin analizi, yazı yazma teknikleri, temel çeviri, bilgisayar destekli çeviri, simültane çeviri, özel metin çevirileri, teknik metin çevirisi, edebiyat çevirisi vb. dersler alarak tercümanlığa hazırlanırlar. Ve mezun olduklarında tercümanlık yapabilirler.
Tercüman olmak için her zaman diploma gerekmeyebilir. Yabancı bir dile tam anlamıyla hâkim olmak yeterli olabilmektedir. Bunun için o dilin resmi olduğu ülkede yaşamak, büyümek, eğitim görmek o dile hakimiyetinizi güçlendirebilir ve çeşitli alanlarda tercümanlık yapılabilir.
Online tercümanlık hizmeti veren MoTTo Translation birçok dilde sizlere yardımcı olmaktadır. MoTTo Tranlation’a üye olarak veya fiyat hesaplama seçeneği ile fiyat hesaplayabilir, sipariş oluşturabilirsiniz. Online olarak hizmet veren MoTTo Translation 7/24 hizmetinizdedir. Türkiye’nin en iyi tercümanlık hizmeti ile onlarca dilde çeviri işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Onlarca Dilde Tercümanlık Hizmeti
İngilizce tercüme, Almanca tercüme, Arapça tercüme, Azerice tercüme, Çince tercüme, Flemenkçe tercüme, Fransızca tercüme, İspanyolca tercüme, İsveççe tercüme, İtalyanca tercüme, Japonca tercüme, Korece tercüme, Kürtçe tercüme, Latince tercüme, Osmanlıca tercüme, Özbekçe tercüme, Portekizce tercüme, Rusça tercüme, Türkçe tercüme, Türkmence tercüme, Ukraynaca tercüme, Yunanca tercüme gibi onlarca popüler dil tercümelerinin yanı sıra;
Hırvatça tercüme, İbranice tercüme, Bangladeşçe tercüme, Kazakça tercüme, Kırgızca tercüme, Macarca tercüme, Makedonca tercüme, Moldovca tercüme, Norveççe tercüme, Slovakça tercüme, Slovence tercüme, Süryanice tercüme, Taice tercüme, Tatarca tercüme, Vietnamca tercüme, Yugoslavca tercüme, Ermenice tercüme, Farsça tercüme, Fince tercüme, Boşnakça tercüme, Bulgarca tercüme, Çekçe tercüme, Arnavutça tercüme, Endonezce tercüme, Romence tercüme, Rumca tercüme, Sırpça tercüme gibi nadir ve zor dillerdeki tercümeleriniz için tercümanınız MoTTo Translation’a tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik ve Kullanım Koşullarını ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.