Giriş Siparişlerim
FİYAT HESAPLAMA

Apostil Nedir - Geçerlilik Süresi Ne KadardırApostil Nedir? Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?
 
Bir belgenin Apostil Anlaşmasına tabi olan ülkelerde geçerli olabilmesi için yapılan onay işlemine Apostil Onayı denir. Apostil Onayı kaymakamlıklarda ve valiliklerde yapılır. Apostil Onayı alınabilmesi için belgenin kullanılacağı ülkenin resmi diline çevrilmesi ve noter onayı alınması gerekmektedir. Apostil Onayı Geçerlilik Süresi her ülkede farklılık göstermektedir.
Apostil kuralları Lahey Anlaşmasında belirlenmiştir. Bu anlaşmanın amacı üye devletler içerisinde alınan resmî belgelerin prosedürlerle uğraşmaya gerek kalmadan diğer üye devletlerde kullanılmasıdır.
Apostil Onayı Gereken Bazı Belgeler;
Diploma, transkript, evlilik cüzdanı, adli sicil kaydı, YÖK denklik işlemleri, öğrenci belgesi, nüfus kayıt örneği, doğum kayıt belgesi, ehliyet, mahkeme kararı, pasaport, ticaret veya gümrük işlemleri ile ilgili belgeler, faaliyet belgesi, tapu, patent, sözleşme, vekaletname, sağlık raporu, denklik belgesi vb. belgelerdir.
-Ayrıca; Yargı mercileri veya mensubu memurlar tarafından düzenlenen belgelere apostil işlemi uygulanmak zorundadır.

Apostil Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?
Apostil Geçerlilik Süresi
üye ülkeler arasında farklılık göstermektedir. Kimi ülkelerde 6 ay, kimi ülkelerce 1 yıl ve kimi ülkelerde süresizdir.

MoTTo Translationdan Apostil Onayı Gereken Belge Çevirileri
MoTTo Translation Apostil Onayı alabilmeniz için dilediğiniz tüm metinlerin çevirisini sağlayarak yeminli tercümanlarımızın imza ve kaşesi ile sizler için Noter Onayı alma hizmetini sağlamaktadır. MoTTo Translation Bilgisayar Destekli çeviri Araçları'nı (CAT) kullanarak ve gelişen teknolojiyi takip ederek sadece tek bir çeviri aracına bağlı kalmadan en iyi online tercümanlık hizmeti vermektedir. MoTTo, Apostil Onayı gereken belgelerinizi 7/24 hızlı ve kaliteli bir şekilde çevirerek belge, konu, uzunluk, dil ayırmaksızın tercüme ederek yeminli tercüman imza,kaşe, noter onayı seçenekleriyle size en kaliteli ve profesyonel hizmeti sunmaktadır. İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca, Arapça, Osmanlıca, Kürtçe, Arnavutça, İspanyolca, Korece, Özbekçe, Yunanca, Farsça, Azerice ve onlarca dilde çevirileriniz için MoTTo Translation’a üye olarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini odak noktası haline getiren Motto Translation hesaplı ücret politikası gerçekleştirmektedir. Ayrıca Gizlilik ve Güvenlik politikaları ile önemli, resmî belgelerinizi üçğncü şahıs ve kişilerle paylaşmamaktadır. MoTTo Translation Apostil Onayı gereken belge çevirileriniz için 7/24 hizmetinizde!

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik ve Kullanım Koşullarını ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.